Biała Wiedźma | Wiedźma z Klasą!

CZYM WŁAŚCIWIE JEST TANTRA I O CO CHODZI Z TYM SEKSEM?

Tym, którzy o Tantrze wiedzą niewiele, najczęściej kojarzy się ona z seksem. Tym, którzy o Tantrze wiedzą nieco więcej, najczęściej kojarzy się z wielogodzinnym seksem, z orgazmami bez wytrysków u mężczyzn , i z orgazmami z wytryskami u kobiet.

I choć to jak najbardziej się zgadza, to jednak Tantra to ani nie tylko ani nie przede wszystkim seks.

Jeśli więc zastanawiasz się, czym właściwie jest tantra, dlaczego szukając informacji o niej można znaleźć ich mnóstwo i wciąż nie być pewnym jej definicji, oraz o co chodzi z tym seksem, ten kilkuminutowy filmik jest dla Ciebie!

Z nagrania dowiesz się:

  • • czym różni się Tantra tradycyjna od Tantry współczesnej,
  • • dlaczego Tantra kojarzy się przede wszystkim z seksem,
  • • jaka jest esencja i podstawy Tantry współczesnej
  • • oraz co oferuje ona jako ścieżka rozwoju.

A ponieważ uważam, że temat jest ważny, dla tych z Was, którzy zamiast słuchania i oglądania wolą czytać, poniżej prezentuję treść nagrania w formie pisanej 🙂

Oto ona...

Tantra to duchowa ścieżka intymności, seksualnej ekstazy, doświadczania jedności, uzdrowienia i oświecenia. Jest niczym drzewo o wielu korzeniach i szerokich konarach – posiada wiele linii i wiele przekazów, co dla współczesnego umysłu poszukującego jednorodności i ciągłości może stanowić nie lada wyzwanie.

Za kolebkę Tantry uznaje się Indie oraz Tybet, a jej narodziny łaczy się z tradycjami szamańskimi oraz początkami jogi. To jednak, co rozumiemy przez Tantrę tradycyjną, która nabierała kształtu w rzeczywistości przesiąkniętej kastowymi podziałami, i to, co rozumiemy przez Tantrę współczesną (inaczej zwaną Neotantrą), która jest rezultatem przeniesienia w latach 60 i 70tych tradycyjnych praktyk tantrycznych na grunt zachodni, to dwie różne rzeczy. A ponieważ nie zawsze jest to podkreślane, stąd wiele zamieszania.

Tantra tradycyjna opiera się na historycznych tekstach, istnieniu guru, mantrach, jantrach i określonych rytuałach, podczas gdy Tantra współczesna skupia się na praktykach, które poprzez doświadczanie pomagają zrozumieć sedno jej przekazu. Praktykach, które wpasowują się w nasze realia, które nie wymagają długotrwałego odosobnienia, codziennych praktyk czy poszukiwania mistrza, za którym będzie się podążać.

Czym więc jest przekaz Tantry?

Samo słowo - Tantra - oznacza rozszerzanie (tan) i wyzwalanie (tra), co tłumaczyć można jako wyzwolenie poprzez ekspansję. Wyzwolenie energii poprzez ekspansję świadomości. Świadomość to Shiva, męska zasada tworzenia. Energia to Shakti, zasada żeńska. Istniejąc w nierozerwalnym połączeniu, dają życie.

Ta Jedność to jedna z najważniejszych nauk Tantry. Wyjście poza dualne postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości i doświadczenie jedności, która rozprasza iluzję rozdzielenia. Tantra mówi, że człowiek naturalnie dąży do tego właśnie doświadczenia – stąd ta ogromna potrzeba miłości i zjednoczenia się w niej z ukochaną czy ukochanym.

Dalej mamy kwestię Boskości. Tantra mówi, że Bóg/Bogini są w nas i że tam, gdzieś powyżej nie ma nikogo, za kim musielibyśmy czy powinniśmy podążać, podobnie jak nie potrzebujemy pośredników. To my jesteśmy wcieloną Boskością, która każdego dnia i w każdej minucie swojego istnienia tworzy otaczającą nas rzeczywistość. I ta Boskość nie leży jedynie w naszych sercach czy duszach, ale i w naszych ciałach.

W Tantrze, inaczej niż uczą inne ścieżki, ciało jest bowiem tak samo święte, czyste, dobre, piękne jak duch, a odczuwana przez nie przyjemność może być jak każda inna praktyka duchowa, elementem drogi ku oświeceniu. I to jest kolejna wielka tantryczna nauka. Ujrzeć siebie w całości, bez odrzucania nawet małego fragmentu. Ujrzeć, zaakceptować, pokochać i zobaczyć jako część całości.

W Tantrze święta, czysta, dobra i piękna jest również seksualność. To ona widziana jest jako życiowa energia, dzięki której wszystko się zadziewa, seksualny akt jako sposób, by poprzez jedność dwojga doświadczać Boskości i Jedności w szerszym znaczeniu, a orgazm jako brama do wyjścia poza broniące indywidualności ego.

To właśnie podejście Tantry do ciała i seksualności sprawiło, że Zachód szerokimi ramionami otworzył się na jej przyjęcie w czasach seksualnej rewolucji, jednak sposób, w jaki się to dokonało zaskutkował tym, że to właśnie z seksem – wielogodzinnym, niosącym spełnienie i ekstazę – przede wszystkim się ją łączy.  

We współczesnym świecie, gdzie informacji o seksie jest wiele, ale wiele też jest strachu, wstydu, zranień, i gdzie wciąż brakuje świadomości, ludzie pragną głębi, jednocześnie nie wiedząc, jak w nią wejść. Tantra kreuje przestrzeń i daje narzędzia, dzięki którym możemy poszerzyć swoją świadomość i nauczyć się pracy z energią oraz ciałem, jednak daje też o wiele, wiele więcej. Tantra jest bowiem takim przeżywaniem życia, które pozwala wejść w swoją moc, doświadczać boskości i magii, i mówić ‘tak’każdemu aspektowi naszego życia. A czy nie o to w życiu chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.