Biała Wiedźma | Wiedźma z Klasą!

JAK TEJ WIOSNY ZDOBYĆ TO, CZEGO SIĘ PRAGNIE

O podstawach manifestacji, o świadomych decyzjach, o konsekwencjach zaangażowania i o Wiosennej Równonocy.

***

Kiedy przychodzi do nas myśl, kiedy pojawia się w nas wizja, tworzy się symboliczne ziarno.

To ziarno to jednak tylko i wyłącznie uśpiony potencjał.

By się przebudzić, by wystrzelić w stronę nieba z całym swoim pięknem i mocą, potrzebuje kilku elementów. Podłoża, w którym się zakorzeni, zasadzenia, czyli działania, które je w tej ziemi osadzi, i podlewania, by jego twarda forma mogła przetransformować się w taką, która umożliwi rozwój.

Dla mnie, tak bardzo połączonej z Naturą, myśl, wizja to żywioł powietrza, podłoże to żywioł ziemi, działanie to ogień, a podlewanie to woda.

Myśli oraz wizje przychodzą względnie łatwo, są nietrwałe i ulotne niczym wiatr. Stąd tak wiele pomysłów czy wglądów, które zawitały do naszego życia, tak szybko z niego znikają, czasem niemal niezauważone. Znalezienie podłoża, to złapanie tej myśli, wizji i decyzja, że chcę coś z tym zrobić, takie głębokie - nawet jeśli niewiele niż sama myśl trwalsze - „tak!”. Ogień to już konkretne działanie w kierunku spełnienia. Działanie tak nieznaczne jak podtrzymanie myśli w głowie, jak sprawdzenie, jakie emocje tworzą się w reakcji na te myśli, czy większe, jak zabranie się za stworzenie planu lub z miejsca wykonanie potrzebnych ruchów. Najbardziej wymagająca w manifestacji – manifestacji, czyli transformacji wizji w jej materialny odpowiednik – jest jednak woda; podlewanie, dbanie, podtrzymanie i wspieranie.

Woda wbrew pozorom staje się najtrwalszym elementem procesu realizacji naszych pragnień, ponieważ wymaga zaistnienia w dłuższym przedziale czasu. Woda to emocje, a dbanie o ziarno to systematyczne nasączanie go emocjami, które wspierają jego rozwój i odwagę, które pozwalają mu się otworzyć, które dają poczucie sensu i wiary w możliwość realizacji. Ta energia staje się z resztą najlepszą motywacją, dzięki której z każdym dniem łatwiej nam dbać o nasze ziarno i nasz przeradzający się w fizyczną rzeczywistość potencjał.

Cały ten proces prowadzi oczywiście piąty element, Duch, ten/ta, który/-a decyduje, który/-a stoi za myślą, wizją, który/-a zauważa i tą myśl, wizję łapie, który/-a osadza ją w glebie, który/-a wykonuje pierwsze działania, a potem dba, dba, dba i celebruje każdy znak wydarzającej się manifestacji.

Już jutro (20 marca) Wiosenna Równonoc, a tym samym koniec zimy i początek cieplejszej połowy roku. Wiosna to zasiew, kiełkowanie, wzrost i rozkwit. Wilgotna i gotowa na przyjęcie ziaren gleba znajduje się w zasięgu ręki, a coraz bardziej ożywiona Natura wspiera ożywienie w nas samych.

Spójrzmy więc głęboko w siebie i odnajdźmy to, co chcielibyśmy przenieść z obszaru myśli na obszar fizyczności. Zastanówmy się czego dla siebie pragniemy i jeśli jesteśmy na to gotowi, zadbajmy o siebie i te pragnienia w taki sposób, by mogły stać się naszą nie tylko energetyczną rzeczywistością. I nie rezygnujmy, kiedy początki podlewania budującymi emocjami okażą się niełatwe. Bo jak mówi Robin Sharma - światowej sławy mówca motywacyjny – „wszystko na początku jest ciężkie, w środku jest pomieszane, a pod koniec jest wspaniałe”.

Jedyne, nad czym prawdziwie warto się zatrzymać, to czy jesteśmy gotowi sięgnąć po spełnienie, oddając całych siebie procesowi manifestacji, a następnie przyjąć jako dobre lub jako lekcję to, co z tego wyniknie. Bo o ile śmierć nieprzebudzonego potencjału, nierozbudzonego pragnienia, jest niemal lub całkowicie bezbolesna, o tyle otwarcie się na to pragnienie, wejście w nie, otoczenie troską, posmakowanie go i zbudowanie nadziei na więcej potrafi już nieźle zaboleć, kiedy z tego czy innego powodu do pełni rozkwitu nie dochodzi. A obecna chwila to idealny czas, by się nad tym zastanowić.

W Wiosennej Równonocy ukryta jest bowiem tak moc otwierania się i przyjemność spełnienia, jak i ból odejścia, a my niczym dzień i noc, szukamy w tym wszystkim równowagi.

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.