Biała Wiedźma | Wiedźma z Klasą!

JEDNA Z NAJODWAŻNIEJSZYCH DECYZJI, JAKĄ KIEDYKOLWIEK PODEJMIESZ… Nów w znaku Raka

O puszczaniu toksycznej przeszłości, o kreowaniu zdrowej teraźniejszości oraz o przebaczaniu, tak innym, jak i sobie.

Odbierasz telefon od partnera, który zdradził, oszukał, złamał ustalone granice czy dopuścił się gwałtu przez małe lub duże „g”, ale nie rozumie w czym problem. A ty rozumiesz, że on może nie rozumieć.. A może czegoś nie powiedziałaś wystarczająco dosadnie.. I przecież masz wystarczająco miłości i siły, by sobie z tym poradzić..

Spotykasz się z matką, która upokarzała, biła lub znikała z domu zostawiając bez opieki i jedzenia. Żeby jej nie było przykro, no bo tamto to przecież przeszłość.. Bo jesteś jej dzieckiem, więc wypada.. Bo jesteś uduchowiona, więc przebaczenie powinno być częścią twojej codzienności..

Wciąż mieszkasz pod jednym dachem z alkoholikiem, który co wieczór, po pijaku, robi awantury, wyzywa i przepija całą kasę. Bo choć to twoje mieszkanie, to on tyle w nim zrobił.. Bo przecież nie będzie miał gdzie się podziać.. Bo każdemu może się zdarzyć wpaść w nałóg, gdy tyle stresów każdego dnia..

I dzień po dniu odcinasz się od siebie i emocji, które mówią, że coś tu bardzo nie działa. Łajasz się za ich powstanie – za to, że wcale nie chcesz być tą dojrzalszą, mądrzejszą, tą, która jest ponad emocjonalnym bólem – i starasz się wyszukać racjonalne argumenty za tym, żeby robić to, co wypada, zamiast to, co właściwe.

* * * * *

Temat myślenia najpierw o innych; o ich uczuciach, o naszych wobec nich zobowiązaniach, powinnościach, aktach dobrego wychowania czy szacunku. Bez zachowania równowagi, bez patrzenia na osobiste dobro, za cenę własnego zranienia, odcięcia się od wewnętrznej Prawdy czy wręcz pełnego porzucenia siebie. Temat, do którego wracam ponownie po kilku miesiącach, bo leje się on ostatnio strumieniami w rozmowach z tymi, którzy przychodzą do mnie, by go zrozumieć i w sobie uzdrowić.

Ci, którzy znają się na gwiazdach, mówią, że teraz taki czas. Czas „przecinania zobowiązań z przeszłości, dopełniania ich, spłacania, ale też odkrywania tego, co już nie jest nasze i co już możemy zostawić za sobą” (Maria Moonset). To w szerszej perspektywie. A w węższej zaćmienie Słońca z Nowiem w emocjonalnym Raku; znaku, który na tapetę w obszarze odpuszczania przeszłości wyciąga przede wszystkim tematy rodzinne i związków karmicznych, pomaga się oczyścić, a w przestrzeni, która po tym oczyszczeniu powstanie, pomaga znaleźć odwagę do zadbania o siebie.

“Jedną z najodważniejszych decyzji, jaką kiedykolwiek podejmiesz, będzie odrzucenie wszystkiego, co rani twoje serce i duszę.”
💛💛💛 Brigitte Nicole 💛💛💛

Na takie zadbanie i na taką decyzję właśnie teraz jest najlepszy czas. Na odrzucenie tego, co rani, co niszczy, co ściąga w dół. Włącznie z przeszłością; wspomnieniami, które nie raz istnieją już nie tylko w głowie, ale i zaklęte są w ciele. Jako ból, otępiałość, brak energii, dodatkowe kilogramy..

I z tą przeszłością jest chyba najtrudniej, bo im dłużej noszona w sercu czy ciele, tym bardziej staje się integralną częścią nas, naszej osobowości. Staje się czymś znanym i oswojonym. Czymś, do czego się przywiązaliśmy i czego puszczenie będzie oznaczało poczucie straty lub braku. Bez względu na to jak bardzo uwierała, ciążyła czy wręcz fizycznie bolała.

A jednak ten dzisiejszy Nów wspiera nas w puszczaniu toksycznych przeszłości, zachęca do kreowania zdrowszych i pozostających w zgodzie z naszą Prawdą teraźniejszości oraz skłania do przebaczania tak innym, jak i sobie. Innym, że nas zawiedli, zranili, niszczyli, nie zadbali, porzucili. Sobie.. Hmm.. Sobie dokładnie tego samego.

* * * * *

Na ten czas i na ten Nów… Życzę Ci głębokich zatopień się w siebie, zrozumiałych wglądów oraz przebaczeń, które dają wolność oraz spokój <3
A jeśli chcesz poczytać więcej o przebaczeniu – o tym, dlaczego tak trudno przebaczyć i co zrobić, żeby było łatwiej – zapraszam do lektury dzisiejszego 💌 listu od Białej Wiedźmy 💌, który pofrunie do skrzynek zapisanych na niego osób dziś koło godziny 14:00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.