Biała Wiedźma | Wiedźma z Klasą!

NIEIDEALNI DO PODZIWIANIA

Ludzi do podziwiania odnajdujemy raczej gdzieś tam - w książkach, telewizji, podczas wywiadów, wykładów, tematycznych konferencji - niż w swoim najbliższym środowisku. Łatwiej nam podziwiać na odległość i nieznajomych. Kiedy widać tylko fragment. Ten wycyckany, wyszlifowany, poprawiony lub wręcz obrobiony przez ludzi od wizerunku oraz kilku innych dyscyplin.

Z całym człowiekiem - szczególnie tym bliższym, którego spotykamy na co dzień - jest dużo trudniej. Kiedy widać całość, oprócz tego niemal idealnego wycinka widać również wszelkie ludzkie niedoskonałości, obszary życia, w których może panować totalny chaos, zachowania, które nie zawsze odpowiadają, cechy, które z bliska mogą irytować.
A jednak słowa uznania czy podziwu wypowiedziane w kierunku osób najbliższych, najczęściej wywierają najbardziej pozytywny wpływ. Na nich, bo skoro ktoś podziwia pomimo świadomości wad, to znaczy, że ten podziw jest podwójnie wartościowy. Na nas, bo przecież ludzie dookoła to nasze lustra, a każdy lubi oglądać piękne odbicia.

Podziwiać to doceniać, zauważać wyjątkowość, a często również pragnąć być podobnym. Mówienie o tym najbliższym to dbanie zarówno o nich samych, jak i o przestrzeń, w której wspólnie przebywamy – tam, gdzie panuje życzliwość, trudno bowiem zadomowić się gniewowi, żalowi czy zazdrości. W ten jesienny dzień, kiedy wciąż pozostajemy w mocy tematyki Jesiennej Równonocy, przyjrzyjmy się więc tym, którzy są wokół nas i zastanówmy: Za co ich podziwiamy? Co w nich doceniamy? Za co czujemy do nich wdzięczność? A następnie im to powiedźmy czy napiszmy. Wprost i bez owijania w bawełnę.

Podziwiajmy ludzi, którzy są wokół nas, dostrzegajmy ich dobre intencje i zauważajmy starania, by otoczenie stawało się bogatsze o więcej uśmiechniętych twarzy, a może i o wiele, wiele więcej.
I mówmy sobie piękne rzeczy! Zobaczmy jak sami możemy zmieniać świat na lepsze, inwestując energię nie tylko w wielkie projekty, w których często się ona gubi, ale zaczynając od widocznego z miejsca upiększania własnego podwórka! <3 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.