Biała Wiedźma | Wiedźma z Klasą!

O ŚWIETLISTYM POTENCJALE, ZMIANIE NAWYKÓW I CELU WARTYM 66 DNI PRACY. Pełnia w znaku Wodnika

Czym strach różni się od ekscytacji, ile zajmuje zmiana nawyku i na budowaniu jakiego powinniśmy się skupić, by wspierał on nasze dążenia do życia pełnią...

* * *

Księżyc w Wodniku

Wodnik to wyjście „poza”. Lub inaczej, to wolność wyjścia „poza”.

Poza utarte ścieżki. Poza oswojony sposób działania. Poza bezpieczne schematy. I jeszcze dalej. Poza siebie znaną i oswojoną, i dawno już niedorównującą tej, którą widzimy jako swój świetlisty potencjał.

Wodnik to świadomość.

Świadomość, że „poza” istnieje zawsze, bez względu na to, jak bardzo się rozrośniemy. Że zawsze istnieje coś jeszcze, coś nowego, niedoświadczonego, co możemy poznać i czym możemy się stać.

Wodnik to w końcu esencja tworzenia. To kreacja od podstaw. To tkanie wizji z różnokolorowych nici wewnętrznych wglądów łączonych z inspiracjami pochodzącymi z zewnątrz.

Strach i ekscytacja

Kiedy pełniowy Księżyc pojawia się w Wodniku, w nas do głosu dochodzą tematy wolności, świadomości oraz tworzenia; tematy budowania relacji na podstawie wzajemnego zrozumienia, szacunku i życzliwości, tematy życia pełnią i w zgodzie ze sobą, oraz tematy wolności od tego, co ściąga w dół, co dusi i co ogranicza. Pobudza się wewnętrzny Rewolucjonista, Burzyciel i Wizjoner, a to daje nam szansę na wyciągnięcie ręki po życie, którego prawdziwie pragniemy.

Kłopot w tym, że najczęściej łączy się ona z odczuwaniem strachu lub ekscytacji.

Choć podobno od jednego do drugiego jest bliżej niż przez miedzę, bo na poziomie ciała reakcje są dokładnie takie same.*

Różnica polega na interpretacji. Na tym, czy w naszym umyśle więcej jest ciekawości i odwagi, czy więcej obaw, że nasz świat się posypie. Czy jesteśmy w miejscu, w którym na pierwszym miejscu znajduje się potrzeba zmiany i niepewności czy poczucia bezpieczeństwa i wiary w to, że pewne sprawy pozostaną niezmienne.

Którą interpretację wybierasz?

Co więc wolisz odczuwać, gdy myślisz o życiu życiem swoich marzeń? Strach czy ekscytujące podniecenie? I co bardziej zainspiruje Cię do sięgnięcia po nie, do uczynienia z niego teraźniejszego doświadczenia?

Jakąkolwiek decyzję nie podejmiesz, możesz za nią pójść i zadbać o to, by było, jak pragniesz.

Oczywiście wymaga to nieco pracy związanej z uważnością (jak zwykle!), a do tego garści samodyscypliny.

Bo kiedy już zauważy się pierwszą reakcję na daną sytuację, zdarzenie czy osobę, i przypomni sobie, jakiej interpretacji się pragnie, przez chwilę trzeba się jej uczepić, nawet jeśli stare nawyki podsyłają i napierają uparcie z tą drugą.

Cel wart zachodu

Na szczęście, by zmienić stary nawyk myślowy na nowy, nie trzeba wcale tak wiele czasu. Ostatecznie bowiem czym są dwa miesiące (według Robina Sharmy, jednego z 5 najlepszych prelegentów na świecie w zakresie zarządzania i rozwoju osobistego, jest to dokładnie 66 dni) w kontekście lat, które wciąż przed nami.

A przecież reszta naszego życia warta jest poświęcenia jej zarówno czasu, jak i odrobiny wysiłku.

No chyba, że według Ciebie nie jest.

Tyle że wtedy co robiłabyś/-byś na stronie poświęconej świadomemu kreowaniu życia pełnego pasji i radości 😉

Z pozdrowieniami z okazji jutrzejszej Pełni,

 

 

* „Co wiemy, bazując na badaniach, to, że to, co dzieje się w twoim ciele, kiedy czujesz podekscytowanie, jest dokładnie tym samym, co dzieje się kiedy czujesz strach. (...) Ciało nie widzi tu żadnej różnicy. (...) Jedyną różnicą pomiędzy podekscytowaniem a strachem jest to, co mówi twój mózg.” Mel Robbins

Jeden komentarz do “O ŚWIETLISTYM POTENCJALE, ZMIANIE NAWYKÓW I CELU WARTYM 66 DNI PRACY. Pełnia w znaku Wodnika

  1. Pięknie napisane, Twoje myśli i słowa są jak najlepsza odżywka dla duszy, by rosła, rosła, rosła … dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.