Biała Wiedźma | Wiedźma z Klasą!

SABAT JESIENNEJ RÓWNONOCY – MAGIA I ZNACZENIE

W zgodzie z Naturą

Dla nas, czarownic, wiedźm, uzdrowicielek, szamanek życie w zgodzie z Cyklami Natury to podstawa naszej duchowej praktyki. To na nich wszystko się opiera i przenika każdy obszar naszego życia; również te bardzo przyziemne.

Każdy z cykli jest ważny, jednak tym najbardziej bazowym jest dla nas Cykl Słoneczny, określany mianem Koła Roku lub Spirali Roku (spirali, gdyż choć sabaty w teorii się powtarzają, żaden nie jest taki sam jak poprzedni).

Równonoc Jesienna

Równonoc Jesienna, zwana Sabatem Drugich Plonów lub Mabonem, to pierwszy sabat jesienny, a przedostatni w naszym magicznym roku (rok czarownic zaczyna się wraz z Przesileniem Zimowym, a kończy w Samhain, czyli w pierwszy dzień listopada).

Jest to czas, kiedy dzień zrównuje się z nocą po to, by już za chwilę oddać jej panowanie. Dni staną się od czego momentu krótsze od nocy, a Natura zacznie płowieć i szykować się do zimowego odpoczynku.

Nim jednak się to stanie, w Równonoc, choć przez chwilę, możemy poczuć idealny balans i znaleźć w nim swój punkt odniesienia; tak, by nasze życie, które głównie opiera się o wzloty i upadki, stało się łatwiejsze.

Sabatowa Magia

W czas sabatu – w tym roku z 22 na 23 września – skupiamy więc swoją uwagę na równowadze w swoim życiu, ale również na plonach, manifestacjach oraz wszelakim bogactwie i obfitości. I wokół tego kręci się nasza magia.

Przełom września i października to bowiem czas zbiorów, a więc – jeśli wszystko poszło dobrze – czas otwierania się na manifestacje, nad którymi pracowaliśmy cały rok. Dla niektórych jest to oczywiście okres nieprzyjemnych rewizji i doszukiwania się dobrych plonów pomiędzy chwastami, ale i te mogą stać się cennymi lekcjami, jeśli tylko nie ugrzęźniemy w rozwodzeniu się nad porażkami.

W sabatową noc spotykamy się więc w wiedźmich kręgach, w kręgach przyjaciół lub samodzielnie, by dziękować Matce Ziemi za jej dary oraz by wesprzeć proces otwierania się na przyjmowanie, doceniania tego, kim jesteśmy, oraz przyznawania sobie prawa do otrzymywania.

Ale najpierw pieczemy ciasta – kto może, z zebranych samodzielnie jabłek czy śliwek, gotujemy pierwszą w tym roku dyniową zupę i przyrządzamy korzenne wino lub piwo, którymi wzbogacimy rytualną ucztę i rozgrzejemy się, szczególnie jeśli sabatowy Rytuał mamy zamiar przeprowadzić na zewnątrz.

Rytuał Sabatowy

RYTUAŁ JESIENNEJ RÓWNONOCY z MAGIĄ BOGACTWA
Kiedy: 22 września, 20:00-22:00
👭 Spotkanie: platforma ZOOM
📧 Zgłoszenia: mira.bialawiedzma@gmail.com
💰 Wymiana energetyczna: 55 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.